Кон содржината
Citroën Berlingo Van & електричен ë-Berlingo Van

CITROËN BERLINGO VAN И ЕЛЕКТРИЧЕН Ë-BERLINGO VAN

НА БЕНЗИН, ДИЗЕЛ ИЛИ ЕЛЕКТРИЧЕН

ПРИ КУПУВАЊЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА СИТЕ ПРАВНИ ЛИЦА ИМААТ ПРАВО НА ПОВРАТ НА ДДВ.

Откријте ги Citroën Citroën Berlingo Van и електричниот ë-Berlingo Van. Ги нудат истите карактеристики во однос на модуларноста, внатрешниот простор и капацитетот на товарење.

ВИСТИНСКИ ПАРТНЕР ВО РАБОТАТА

ЕЛЕКТРИЧЕН CITROËN Ë-BERLINGO VAN

Електричниот Citroën ë-Berlingo Van носи конкретно решение за новите предизвици на мобилноста во урбани средини со ограничен сообраќај, но и во руралните средини. Овозможува да патувате со невиден комфор, а истовремено имате контрола на трошоците при користење благодарение на:

 • Автономија до 275 km;
 • Брзо полнење до 80% за 30 минути;
 • Нула компромис за корисни услуги и опрема;
 • Пристап до услуги кои го поедноставуваат секојдневниот живот.

ПАРТНЕР НА ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ

Citroën Berlingo Van обезбедува решение прилагодено за секоја употреба со едноставен пристап и товарење. Во понуда се и неколку опционални пакети:

 • Driver pack: за занаетчии, трговци или вработени во компании од кои се бараат долги патувања или многукратни испораки во урбаните области;
 • Worker pack: за професионалци кои превезуваат опрема и вработени до сите видови градилишта.

NOS OFFRES Ë-BERLINGO VAN ÉLECTRIQUE ET BERLINGO VAN

À partir de XX XXX€ exc. VAT

ИНСПИРИРАН ОД ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ

ВИСТИНСКА ЗОНА ЗА ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ

Ви треба модерно, цврсто и сестрано комерцијално возило? Citroën Berlingo Van е возилото за вас. Се прилагодува на вашите барања и доаѓа во 2 должини на каросеријата: стандардна верзија Size M со димензии 4,4 m и продолжена XL верзија со димензии 4,75 m. Направете го вашиот избор во зависност од вашиот бизнис и вашите потреби.

МОДУЛАРНОСТ ЗА ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ

КАКО ВАС, СПОСОБЕН ДА НАПРАВИ СÈ

Превезувате предмети подолги од 3 метри? Moduwork го овозможува ова. Страничното совозачко седиште може да се преклопи за транспорт на долги предмети со димензии 3,09 m во големина M и 3,44 m во големина XL. Сакате да соберете 5 луѓе? Тоа е лесно со продолжената кабина. Дали имате еден тон стока за транспорт? Тоа е максималната носивост на Citroën Berlingo Van.

КОМФОР ЗА ВОЗЕЊЕ И РАБОТА

КОМФОРНА КАБИНА

Вистинската предност на Berlingo Van е неговата ултра комфорна и функционална внатрешност. Уживајте во исклучителен комфор при возењето благодарение на внимателно дизајнираната звучна изолација и неспоредливото потпирање. Ќе уживате и во подигната положба за возење и врвниот комфор на седиштата. Кабината може брзо да се претвори и во ваша канцеларија. Citroën Berlingo Van е дизајниран да им понуди вистинска практичност на професионалците.

СМИРЕНОСТ ЗАД УПРАВУВАЧОТ

МНОГУ ТЕХНОЛОГИЈА

Citroën Berlingo Van го прави вашето патување побезбедно со низа корисни и практични системи за помош при возењето, вклучувајќи ја технологијата за преглед на околината одзади.

УСЛУГИ ЗА ПОВРЗУВАЊЕ

255_Security

MY CITROËN ASSIST

Бесплатна и без никаква претплата, оваа услуга обезбедува геолокациски систем за итни случаи и повици за помош на пат. Вклучува и My Citroën, апликација која овозможува да останете поврзани со вашиот Citroën Berlingo Van. (во зависност од пазарот)
257_Connect_Nav

MY CITROËN DRIVE

Со гласовно перпознавање, контролирајте ги функциите за навигација без да го тргнете погледот од патот. Исто така, обезбедува информации за сообраќајот во реално време, како и локација и цени на бензинските станици и паркиралиштата.
256_Connect_Play

MY CITROËN PLAY

Благодарение на Mirror Screen, уживајте во компатибилни апликации од вашиот паметен телефон на 8" екран на допир во возилото.
 • Blanc Banquise
 • Rouge Ardent
 • Noir Onyx
 • Gris Platinum
 • Gris Acier
ПОГЛЕД ОДНАПРЕД
ПОГЛЕД ОДНАЗАД

МОТОРИ ОД НАЈНОВА ГЕНЕРАЦИЈА

НА БЕНЗИН, ДИЗЕЛ ИЛИ ЕЛЕКТРИЧЕН

Благодарение на електричниот Citroën ë-Berlingo, користите 100% ефикасно возење кое е истовремено динамично и смирено, со целосна флуидност:

 • Моќност на моторот од 100 kW (136 КС) и вртежен момент од 260 Nm достапни од 0 km/h;
 • Тивок мотор;
 • Без менување брзини;
 • Максимална брзина 130 km/h.

Citroën Berlingo Van има ефикасни мотори за динамично управување, вистински комфор при возењето и оптимизирани трошоци при користење.

Достапна е една бензинска верзија:

 • Мотор PureTech Stop&Start 110 КС и 6-степен мануелен менувач.

Berlingo Van е достапен со 4 Blue HDi дизел верзии:

 • BlueHDi 75 КС со 6-степен мануелен менувач;
 • BlueHDi 100 КС со Stop&Start и 6-степен мануелен менувач;
 • BlueHDi 130 КС со Stop&Start и 6-степен мануелен менувач;
 • BlueHDi 130 КС со Stop&Start и 8-степен автоматски менувач.

Последниот доаѓа со копчиња за менување степен на управувачот и обезбедува задоволство при возењето на долги растојанија, но и при повеќекратни секојдневни патувања.

ACCESSOIRES

Un utilitaire encore plus efficace

Entre les portages, les protections intérieures et autres attelages, Citroën Berlingo Van vous propose de renforcer votre volume de chargement avec une série d'accessoires adaptés au style et à la technologie de la fourgonnette