Кон содржината
Citroën C4 и електричен ë-C4

C4 И ЕЛЕКТРИЧЕН Ë-C4

Достапен во салоните

Откријте го компактниот хечбек од гамата на Citroën, дизајниран за одговорност.

Сите типови мотори се апсолутно идентични во однос на комфор, дизајн и едноставност при користење.

Благодарение на новиот електричен мотор, уживајте во поголем опсег за возење, и до 420 километри.

ПАТУВАЈТЕ СМИРЕНО

Електричен Ë-C4

Клучните електрични карактеристики кај ë-C4:

 • Клучните електрични карактеристики кај ë-C4:
 • Опсег на возење и до 420 km според WLTP циклусот
 • Моторот испорачува 115 kW моќност, што е еднакво на 156 КС
 • 3 режими на возење (нормален, еко и спортски) за отклучување на задоволството при возењето без емисија на CO2.
 • Топлинска пумпа како стандард, енергетски поефикасна од 4 до 6 пати од конвенционалниот систем за греење

C4 со мотор со внатрешно согорување

 •  Достапен во бензинска и дизел верзија
 • Мотори од 100 КС до 150 КС со EAT8 автоматски или мануелен менувач

ПОНУДИ ЗА CITROEN C4 И ЕЛЕКТРИЧЕН Ë-C4

CONFIGURER & COMMANDER EN LIGNE

НОВА ГЕНЕРАЦИЈА НА ХЕЧБЕК

Обновен изглед и еко-одговорно возило

Со издигната положба, големите тркала и комфорна големина, C4 и ë-C4 изгледаат подготвени за налет. Просторни, но сепак аеродинамични.

Еко-одговорноста е во срцето на нашиот бизнис, во начинот на кој ги развиваме производствените методи, новите технологии и возилата

НЕСПОРЕДЛИВ СЕОПФАТЕН КОМФОР

ИНОВАТИВНИ РЕШЕНИЈА

Програмата Citroën Advanced Comfort® навистина доаѓа до израз во C4 и ë-C4. Потпирањето со Прогресивните хидраулични перничиња® ја апсорбира секоја нерамнина на патот. На седиштата се чувствува како да седите во фотелја. Има интегрирани паметни прегради за складирање за сите патници. Секој има повеќе од доволно простор за нозете, вклучувајќи ги и оние во задниот дел. Последно, но не и најмалку важно, огромниот багажник е едноставен за пристап благодарение на рамниот праг за товарење.

Возете спокојно

20 системи за безбедност и помош при возењето
.Благодарение на програмата Citizen, искористете го максимумот од услугите што го поедноставуваат секојдневието, како од вашиот дом така и од вашето возило, за ваша безбедност и удобност.
256_Connect_Play
Системи за безбедност и помош при возењето
C4 и ë-C4 имаат 20 вида технологии за поголема безбедност и зголемување на комфорот за возачот.

LES AVIS CLIENTS ADVISOR SUR C4 ET Ë-C4 ÉLECTRIQUE

VERSIONS

CITROËN C4 ET Ë-C4 C-SERIES

La série spéciale C-Series se différencie par des couleurs et matières spécifiques visibles à l’extérieur comme à l’intérieur du véhicule avec notamment le nouveau Pack Color Bronze Anodisé. 

Éléctrique, essence ou diesel, Citroën C4 C-Series est dotée d'équipements valorisants pour le bien-être et la sérénité du conducteur et des passagers.

    COMPARATEUR
БОИ
 • Blanc Banquise
 • Gris Acier
 • Noir Obsidian
 • Caramel Brown
 • Iceland Blue
 • Gris Platinum
 • Elexir Red
ПОГЛЕД ОДНАПРЕД
ПОГЛЕД ОДНАЗАД

МОТОРИ

ЕЛЕКТРИЧЕН, БЕНЗИН ИЛИ ДИЗЕЛ

 • Електричен мотор со 156 КС (115 kW) и автоматски менувач
 • Вртежен момент од 260 Nm достапен веднаш
 • Полнење до 80% за 30 минути* за опсег на возење до 420 km (циклус WLTP)
 • Батерија од 50 kWh гарантира 8 години или 160.000 km за 70% од нејзиниот капацитет за полнење
 • Полнење на јавна станица од 100 kW.

Нова генерација Euro 6d бензински мотор со избор од 100-155 КС коњски сили:

 • PureTech бензински мотор со 100 КС со 6-степен мануелен менувач и Stop & Start
 • PureTech бензински мотор со 130 КС со 6-степен мануелен менувач и Stop & Start
 • PureTech бензински мотор со 130 КС со 8-степен автоматски менувач и Stop & Start
 • PureTech бензински мотор со 155 КС со 8-степен автоматски менувач и Stop & Start

Нова генерација дизел мотор Euro 6d со 110-130 КС:

 • BlueHDi дизел мотор со 110 КС со 6-степен мануелен менувач и Stop & Start
 • Бензински мотор BlueHDi со 130 КС со 8-степен автоматски менувач и Stop & Start
 DIMENSIONS
CITROËN ON DEMAND
Louer un véhicule grâce à un abonnement modulable

Le programme « Citroën Citizen Services ® » s’enrichit d’un nouveau service de location au mois, simple, transparent et flexible.

Louez sans engagement, de 1 à 12 mois

Choisissez ë-C4 Électrique, la berline compacte au confort absolu, avec une autonomie pouvant aller jusqu’à 357 km et qui se recharge à 80% en 30 mn

À partir de XXX€

ACCESSOIRES

Profitez de la multitude d'accessoires proposés pour Nouvelles C4 ou ë-C4 comme le câble de recharge rapide.

Besoin d'espace pour transporter vos bagages ?

Disposez d'une gamme complète de barres et coffres de toit.

Envie de conduire une Citroën entièrement à votre image ?

Vous pouvez également exprimer votre personnalité avec ces équipements.

 

BOUTIQUE LIFESTYLE