Кон содржината
Citroën C5 Aircross и C5 Aircross Plug-in Hybrid

C5 AIRCROSS

Репер во однос на комфор, простор и разновидност, C5 Aircross сега доби освежување за да изрази поголема цврстина и префинетост. Достапен е во бензинска, дизел и plug-in хибрид верзија.

ПОГЛЕДНЕТЕ ВИДЕО СО C5 AIRCROSS

ВЕЛИКОДУШНОСТ КАКО НОВ НАЧИН НА ЖИВОТ

Погоден за повеќето секојдневни патувања, C5 Aircross Plug-in Hybrid нуди флуидно и динамично возење со 2 одделни понуди:

 • 180 EAT 8 Plug-in Hybri понуда со комбинирана моќност од 180 КС и комбиниран вртежен момент од 360 Nm
 • Моќност од 180 КС со моторот со согорување и 81,2 kW (110 КС) со електромоторот за комбинирана моќност од 225 КС и комбиниран вртежен момент од 360 Nm;
 • 3 режими на возење: Electric, Hybrid и Sport;
 • Опсег за возење до 64 km, тивко возење со 0 g/km емисија на CO2 до 135 km/h
 • C5 Aircross има низа ефикасни Euro 6 мотори со врвни перформанси, сите од најнова генерација, за поголемо задоволство при возењето.
 • Достапен во бензинска или дизел верзија

Понуди

CONFIGURER & COMMANDER EN LIGNE

МОДЕРЕН И ДИНАМИЧЕН СТИЛ

Попрестижен карактер

C5 Aircross прифаќа понаметлив и подинамичен стил. Еволуираше за да се пофали со поимпресивен стил и повеќе елеганција на патот. Патнички простор има префинети бои и материјали кои го нагласуваат просторот и го зголемуваат комфорот.
 CHOISISSEZ LA TEINTE
 • Blanc Banquise
 • Blanc Nacré
 • Gris Acier
 • Gris Platinum
 • Noir Perla Nera
 • Bleu Tujica
 • Rouge Volcano
ПОГЛЕД ОДНАПРЕД
ПОГЛЕД ОДНАЗАД

БЛАГОСОСТОЈБА ВО КАБИНАТА

Најкомфорниот и најразновидниот SUV

C5 Aircross се издвојува поради неговиот простор во кабината, разноврсноста и нивото на комфор, незаменливи во сегментот на компактните SUV. Ги користи предностите од програмата Citroën Advanced Comfort®, базирана на експертизата на марката и водена од нејзините иновации.

ВОЗЕТЕ ZEN

Технологија од најнова генерација

C5 Aircross ја нуди најновата генерација технологии за помош при возењето и поврзување. Тие ги трансформираат вашите патувања во позитивно и смирувачко искуство. Plug-in Hybrid верзијата на C5 Aircross нуди повеќе спокојство.

LES AVIS CLIENTS ADVISOR SUR  C5 AIRCROSS ET C5 AIRCROSS HYBRIDE RECHARGEABLE

LES AVIS CLIENTS

NOS CLIENTS EN VIDÉO

SUR LES RÉSEAUX SOCIAUX

C5 AIRCROSS C-SERIES

Série spéciale

Conçue avec des couleurs emblématiques, des matières spécifiques et des équipements technologiques au service d’un style et d’un confort uniques, la série spéciale « C-Series » associe toutes les facettes de l’esprit Citroën.
C5 Aircross C-Series existe en versions hybride rechargeable, essence et diesel.
    COMPARATEUR

МОТОРИ

Во Plug-in Hybrid верзијата, C5 Aircross нуди оптимални перформанси благодарение на електричниот мотор кој го засилува моторот со внатрешно уредување, за кумулативна моќност од 225 КС и кумулативен вртежен момент од 360 Nm.

За поголема пристапност, достапна е нова понуда: 180 КС ë-EAT 8 за кумулативен вртежен момент од 360 Nm.

C5 Aircross нуди задоволство од 100% електрично возење додека овозможува пристап до сите области со ограничен сообраќај во центарот на градот.

Во меѓувреме, бензинскиот мотор презема за подолги патувања.

Во бензинските и дизел верзии, C5 Aircross е опремен со ефикасни Euro 6 мотори од најнова генерација со врвни перформанси:

 • Бензински PureTech 130 S&S BVM6 или EAT8;
 • Дизел BlueHDi 130 S&S BVM6 или EAT8.
DIMENSIONS
 • Gris Acier
 • Blanc Banquise
 • Gris Platinum
 • Noir Perla Nera
ПОГЛЕД ОДНАПРЕД
ПОГЛЕД ОДНАЗАД

ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА

Уживајте во мноштвото дополнителна опрема понудена за C5 Aircross или C5 Aircross Plug-in Hybrid, како што е кабелот за брзо полнење.

Ви треба простор за да го носите вашиот багаж?

Имате цел асортиман на држачи и кровни кутии.

Сакате да возите Citroën целосно според вашата замисла?

Можете да го изразите вашиот карактер и со оваа дополнителна опрема.

BOUTIQUE LIFESTYLE