Кон содржината
Citroën Jumpy и електричен ë-Jumpy

CITROËN JUMPY И ЕЛЕКТРИЧЕН CITROËN Ë-JUMPY

 

ДИЗЕЛ ИЛИ ЕЛЕКТРИЧЕН

ПРИ КУПУВАЊЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА СИТЕ ПРАВНИ ЛИЦА ИМААТ ПРАВО НА ПОВРАТ НА ДДВ.

Откријте ги Citroën Jumpy и електричен Citroën ë-Jumpy. Ги нудат истите карактеристики во однос на комфор, внатрешен простор и капацитетот за товарење.

ПРОФЕСИОНАЛЕН ПАРТНЕР

ЕЛЕКТРИЧЕН

Електричен Citroën ë-Jumpy е идеален партнер за излегување во пресрет на потребите за мобилност во градска и приградска средина за сите професионалци. Нуди:

 • Автономија и до 330 km;
 • Брзо полнење до 80% за 30 минути;
 • Без компромис за корисни услуги и опрема;
 • Возење во ë-комфор режим;
 • Пристап до ë-услуги за поедноставување на секојдневието.

Citroën Jumpy

Citroën Jumpy има архитектура оптимизирана за да биде уште попрактичен, покомфорен и побезбеден. Вклучува технологии за помош при возењето и мотори од најнова генерација, што го прави идеален партнер за секојдневните херои.

Достапен во 2 должини, нуди:

 • До 1400 kg носивост;
 • До 6,6 m³ корисна зафатнина;
 • Корисна должина до 4 m;
 • 1,25 m ширина помеѓу лакови на тркалата.

 

 

 

NOS OFFRES CITROËN JUMPY ET Ë-JUMPY ÉLECTRIQUE

À partir de XX XXX€ exc. VAT

КОМЕРЦИЈАЛНО ВОЗИЛО ПО МЕРКА

JUMPY ЗА СЕКОЈА ПРОФЕСИЈА

Citroën Jumpy доаѓа со неколку пакети, како што е пакетот Driver достапен во големини M и XL, дизајниран за долги патувања и пакетот Cityvan за професионалци кои најмногу патуваат низ град.

ЗГОЛЕМЕНА МОДУЛАРНОСТ

MODUWORK И ПРОДОЛЖЕНА КАБИНА

Вашиот секојдневен партнер, Citroën Jumpy доаѓа со многу функции како Moduwork, поткревање на страничното совозачко седиште за транспорт на долги предмети. Со верзијата продолжена кабина, можете да превезувате лица и товар.

КОМФОР ОД СЕКОЈ АГОЛ

КОМФОР ЗА ВОЗЕЊЕ И РАБОТА

Предните седишта кај Citroën Jumpy се ергономски дизајнирани за да обезбедат висока положба при возењето, овозможувајќи одличен поглед на патот. Возилото има неспоредлив комфор при возењето благодарение на опремата за возење и одличната апсорпција на удари. Лизгачките врати се бесконтактни и го олеснуваат секојдневието. Конечно, кабината има преграда за пишување и корисен држач за таблет со димензии до 11“.

ПОГОЛЕМA СМИРЕНОСТ

КОРИСНИ ТЕХНОЛОГИИ

Сета помош при возењето кај Citroën Jumpy е достапна за поедноставни и побезбедни секојдневни деловни патувања.

УСЛУГИ ЗА ПОВРЗУВАЊЕ

Citroën Jumpy нуди многу корисни и практични услуги за поврзување кои ви овозможуваат да уживате во патувањата.

ЕЛЕКТРИЧЕН CITROËN Ë-JUMPY COMBI

СМЕСТУВА И ДО 9 ПАТНИЦИ

Достапен во електрична верзија, Citroën Jumpy Combi е идеален за професионален транспорт на патници. Достапен е во големини M и XL.
БОИ
 • Blanc Banquise
 • Gris Acier
 • Noir Perla Nera
 • Gris Platinum
ПОГЛЕД ОДНАПРЕД
ПОГЛЕД ОДНАЗАД

ЕФИКАСНИ МОТОРИ

100 KW ЕЛЕКТРИЧЕН МОТОР

Електричниот Citroën ë-Jumpy нуди:

 • Непречено електрично возење кое е и динамично и мирно;
 • Моќност на моторот од 100 kW (136 КС) и вртежен момент од 260 Nm од 0 mph;
 • Тивок мотор;
 • Без промена на брзините;
 • Избор помеѓу две батерии: 50 kWh или 75 kWh

 

5 ДИЗЕЛ МОТОРИ НА ИЗБОР

Со Citroën Jumpy, изберете од мотори кои се движат од 100 до 180 КС, сите опремени со технологија BlueHDi. Оваа генерација на дизел мотори нуди особено ниски нивоа на потрошувачка на гориво и емисија на CO2 за сегментот (BlueHDi 120 S&S BVM6: 5,1 L/100 km и 133 g CO2/km), како и ниски трошоци за одржување. Со 6-степен мануелен менувач, изберете од 100, 120 и 150 КС со Stop&Start. Достапен е со 8-степен автоматски менувач (EAT8) со мотор со 120 и 180 КС со Stop&Start.

ACCESSOIRES

Améliorer son fourgon

Optimisez votre Citroën Jumpy pour le rendre encore plus pratique. Vous pouvez vous procurer un sac de coffre pour éviter que votre trousse à outils ne se renverse, ou encore équiper l'intérieur de votre véhicule avec un support tablette ou smartphone. Des attelages et barres de toit sont aussi disponibles.