Кон содржината
Citroën C3

CITROËN C3

Достапен во салоните

Откријте го Citroën C3, сестран, компактен и комфорен градски автомобил со креативен лик. Со 97 комбинации за надворешна персонализација, вашиот C3 ќе изгледа уникатно.

БИДЕЈЌИ ЖИВОТОТ Е ПОУБАВ ВО БОЈА

СМЕЛ ПОГЛЕД

На прв поглед ќе го препознаете модерниот и компактен преден лик на Citroën C3. Хромираните шеврони се протегаат до LED дневните светла, нагласувајќи ја ширината на автомобилот. Подолу, LED предните светлата го истакнуваат новиот дизајн со врвен технолошки изглед.

97 КОМБИНАЦИИ ЗА ПЕРСОНАЛИЗАЦИЈА

Ако сте пребирливи за боите, Citroën C3 е автомобилот за вас. Овој градски автомобил нуди уникатен потенцијал за персонализација со избор од 97 комбинации на надворешноста! Комбинирајте го тоа со 3 облоги за покривот, 3 шеми на бои за внатрешноста и нови наплатки на тркалата, и вашиот автомобил ќе биде навистина уникатен.

ВИСТИНСКИ КОМФОР

Citroën C3 е посветен на благосостојбата во кабината. Како дополнување на седиштата Advanced Comfort, нуди најдобра просторност во класата напред и назад. Дури и багажникот има обемна зафатнина од 300 литри.

НАШАТА ПОНУДА ЗА CITROËN C3

УНИКАТЕН ДИЗАЈН

НОВ ПРЕДЕН ЛИК

Под хармоничните линии, Citroën C3 е цврст и динамичен. Високо поставениот, хоризонтален капак на моторот, поставен на тркала со широк дијаметар, му дава изглед на лик на самодоверба. Предниот Airbump® ја заштитува каросеријата, зајакнувајќи го уникатниот стил.
CHOISISSEZ LA TEINTE

CITROËN ADVANCED COMFORT®

НОВИ СЕДИШТА ADVANCED COMFORT

За неспоредлив севкупен комфор, Citroën C3 е дизајниран според програмата Citroën Advanced Comfort®. За уште поголема благосостојба во кабината, овој градски автомобил има со седишта Advanced Comfort со широки, големи перничиња за седишта.

12 СИСТЕМИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

За подобрена безбедност и комфор при возењето, Citroën C3 е опремен со ергономски контроли и интуитивни технологии. Се одликува со неколку иновации во однос на поврзувањето и 12 функции за помош на возачот, многу корисни за секојдневна употреба.

УСЛУГИ ЗА ПОВРЗУВАЊЕ

CITROËN CONNECT ASSIST

255_Security
Assistance & SOS, повик во случај на незгода и помош на пат, услуги кои се достапни за вашата безбедност 24/7 бесплатно.

CITROËN CONNECT NAV

257_Connect_Nav
Сообраќаен статус, временски услови... Citroën Connect Nav помага да патувате паметно со усогласување на сите навигациски системи.

CITROËN CONNECT PLAY

256_Connect_Play
Возете безбедно со Mirror Screen. Пристапете до апликациите и содржината од вашиот паметен телефон преку екранот на допир во вашиот C3.
CITROËN C3 YOU!

Ја содржи опремата:

 • ABS + REF (систем против блокирање на тркалата и електронска дистрибуција на сила на сопирање) и помош при сопирање во хитни случаи
 • AFU (систем за помош при нагло сопирање) + светла за предупредување при нагло силно сопирање
 • Ел. контрола на стабилност (ESP) + систем против пролизгување (ASR)
 • Помош при тргнување на нагорнина (Hill Assist)
 • Регулатор – лимитатор на брзина
 • Детекција на недоволен притисок во гумите
 • Воздушни перничиња за глава за возач, совозач и странични воздушни перничиња за граден кош
 • Воздушни перничиња – завеси, напред и назад
 • Затегнувачи на сигурносни ремени на предните седишта
CITROËN C3 PLUS

Ја содржи опремата You! и дополнително:

 • Челични тркала со 16″ украсни раткапни “3D”
 • Куќишта на надворешните ретровизори во сјајна црна боја
 • Пакет Black-оквир на предни светла за магла сјајно црна боја
 • Пакет Видливост- автоматски бришачи со сензор за дожд и автоматски дневни светла
 • Автоматски клима уред
 • Дигитален аудио систем со 7″ екран на допир, команди на управувач, Bluetooth®, USB, 6 звучници, Mirror screen
CITROËN C3 MAX

Ја содржи опремата Plus и дополнително:

 • 16″ алуминиумски тркала Matrix
 • Airbump® во црна боја
 • Електрични автоматски подигнувачи на предните стакла со заштита од приклештување
 • Електросклопливи надворешни ретровизори
 • Паркинг сензори назад
 • Дополнително затемнети задни стакла
 • Стилски ремени за затворање на предните врати
 • Пакет COLOR BLACK: Рамки за светла за магла во сјајна црна боја и црн елемент на Airbump®
БОИ
 • Gris Acier
 • Blanc Banquise
 • Gris Platinum
 • Noir Perla Nera
ПОГЛЕД ОДНАПРЕД
ПОГЛЕД ОДНАЗАД
CITROËN C3 YOU!
Основното ниво на опременост, Citroën C3 YOU! ја нуди целата корисна и неопходна опрема за секојдневно користење. За надворешен стил со карактер, C3 YOU! е означен со специфични графички детали. Ова ниво на опременост ја комбинира корисноста со задоволството и се истакнува по привлечната вредност за парите.

ВИСОКО ЕФИКАСНИ МОТОРИ

БЕНЗИНСКИ МОТОР PURETECH

Citroën C3 има ефикасни мотори од последна генерација со врвни перформанси сертифицирани според стандардот за емисија Euro 6:

. PureTech Petrol 83 S&S BVM5

. PureTech Petrol 110 S&S BVM6

За поголема флексибилност зад управувачот, автоматски менувач ETA6 е достапен кај:

. PureTech Petrol 110 S&S EAT6

ДИЗЕЛСКИ МОТОР BLUE HDI

Дизелскиот мотор е сертифициран според стандардот за емисија Euro 6 и доаѓа во верзија со мануелен менувач:

. Diesel BlueHDi 100 S&S мануелен менувач

 DIMENSIONS