Кон содржината
Новиот Citroën Jumpy

Новиот Jumpy

Откријте го одново Jumpy: ултимативно сестрано комерцијално возило со сите познати предности, сега со модерен дизајн и со нови функции за комфор и безбедност.
Модерен стил

Новиот Jumpy се карактеризира со нов преден дел што дава модерен стил и ја нагласува личноста.

Новата елегантна контролна табла нуди дополнителен простор за складирање, па оттука е попрактична.

Технологија за повеќе комфор
Централнниот 10“ HD дисплеј и современиот систем за информации и забава, го прави секојдневието во кабината уште поедноставно.
Поедноставно возење
Со 16 системи за помош при возењето кои ве поддржуваат и ги прават вашите секојдневни патувања побезбедни, како напредната функција Dynamic Surround View која овозможува да го видите она што вашите очи сами не можат да го видат, ќе возите побезбедно од кога било досега!

Вистински избор за вашиот бизнис

Откријте различни предлози за опремување скроени според вашите потреби. 
Совршен за испорака

Новиот Jumpy - М - Црн Perla Nera

Дизел - Blue HDI 120 КС - мануелен менувач 

 

Опции специфични за испорака:

Comfort Connect Pack (меѓу другото вклучува):

- Нов VisioPack1

- Нов 10" екран на допир

- Контрола на брзина

Резервно тркало

Совршен за градилиште

Новиот Jumpy - XL - Сив Titanium  

Дизел - Blue HDI 120 КС - мануелен менувач

 

Опции специфични за градилиште:

  Comfort Connect Pack (меѓу другото вклучува):

- Нов VisioPack1

- Нов 10" екран на допир

  Worksite Kit (меѓу другото вклучува):  

- Челично тркало 17" 

- Grip control

- Заштита под моторот 

Вклучувајчи и кутија за помош при влечење

Совршен за самостоен бизнис

Новиот Jumpy - големина M - Kaolin White

Дизел - Blue HDI 145 HP - автоматски менувач

 

Опции специфични за самостоен бизнис:

Comfort Connect Pack City Connect  пакет (меѓу другото вклучува):

- Нов VisioPack1

- Нов 10" екран на допир

 

Резервно тркалоIndependant 

Под & странична завршна обработка со дрво

    CHOOSE THE COLOR

Истражете ги карактеристиките

Новиот Jumpy
Дизел мотор | Автоматски - Мануелен менувач
Interior dimensions

- Клима уред

- Нова дигитална инструмент табла со патен компјутер

- ABS + AFU + ESP + ASR системи за безбедност при управување и сопирање

- Hill Assist - електронска помош за тргнување по нагорнина 

- Независно возачко седиште и клупа за двајца со практична преграда под совозачката клупа

- Возачко седиште прилагодливо по должина, висина и агол

- Темпомат и ограничувач на брзина, индикатор за промена на брзина

- Задни паркинг сензори со акустичен сигнал

- Електрично прилагодување на надворешните ретровизори со грејачи

Големина М

 

Надворешни димензии

- Должина: 4983 mm

- Ширина: 2204 mm

- Висина: 1895-1935 mm

 

Товарење / Димензии на внатрешност

- Должина: 2512-3674(1) mm

- Ширина: 1258-1628 mm

- Висина: 1397 mm 

- Зафатнина: 5.3 - 5.8 (1) m3

- Бруто тежина на возилото: 2600 - 3100 kg

Големина XL

 

Надворешни димензии

- Должина: 5333 mm

- Ширина: 2204 mm

- Висина: 1935-1940 mm

 

Товарење / Димензии на внатрешност

-Должина: 2862 - 4026(1) mm

- Ширина: 1258-1628 mm

- Висина: 1397 mm 

- Зафатнина: 6.1-6.6 (1) m3

- Бруто тежина на возилото: 2800 - 3100 kg

(1) Без Moduwork

BlueHDI 120 - дизел

- 88 kW (120 КС)

- Запремнина: 1499 cm3

- 6,6 L/100 km (комбинирано)

- 6 степен мануелен менувач

 

Blue HDI 145 BVM6 - дизел

- 145 КС

- 7,4 L /100 km (комбинирано)

- 6 степен мануелен менувач

   MONTHLY OFFERS

Discover our monthly offers ready to order online or in store. Select your vehicle, customize it further if you want to and proceed to order or a test drive.

RENT OFFER NEW JUMPY

FROM XXX € / MONTHLY¹

Donec enim quam, condimentum vel consequat ultrices, pretium scelerisque orci. Maecenas sodales massa in tempor scelerisque. Nulla vestibulum nisl at sem condimentum sodales ut vitae eros.

 

  • Quisque ornare, enim pulvinar ultricies convallis.
  • Mauris ac magna a leo molestie consectetur
  • Sed sed neque ultrices, bibendum eros sed.
  • Vivamus a fringilla dolor.

Demander une offre

CONFIGURE OR SELECT IN STOCK CAR

Choose your version, color and options or select a vehicle in stock

SELECT A DEALERSHIP
 

Select your favorite dealership, a payment method (cash or monthly) and registration options.

VALIDATE & ORDER
 

Fill your required personnal information, validate and pay safely online.

WAIT & ENJOY
 

Your Citroen dealership will contact you to welcome you as Citroën owner and inform you about your car delivery.

Shipping options

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt:

● Lorem ipsum dolor

● Lorem ipsum dolor

Payment options

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt:

● Lorem ipsum dolor

● Lorem ipsum dolor

F.A.Q

How do I order online?

 

On this website , you are able to review our offers and personalise an offer to suit your needs and if you would like you can continue to order online.

You can personalise an offer by configuring the car for example choosing from the available paints, engines, interior trims and options.

You can personalise the finance settings by adjusting the term, mileage and cash deposit levels. Please note that currently this website only offers the ability to order online with Personal Contract Purchase (PCP) finance through Stellantis Financial Services UK Limited, the official finance partner of Citroën UK. However other finance options are available and you can discuss these with any of our Citroën retailers. 

Once you have personalised the offer to suit your needs, you can choose to continue to order online, save it so you can review it later or send us a request for assistance and we'll get in touch to help.

If you would like to order online you will need some key pieces of information in order to complete the process. You will need to have handy your driving licence, bank information and employment details. This information is required to apply for finance. 

The online process can take between 20-30 minutes and there is help available along the way via phone, email or live chat.

 

 

I have a question about Ordering Online, who can help me?

 

Our Online Sales Support Team are available 8am-8pm Monday/Friday and 10am-4pm Saturday/Sunday/English Bank Holidays.

Please call on 0800 042 2255, Email: citroenonlinesales@citroen.com or through Live Chat.

Our network of UK Retailers will also be happy to assist. 

 

 

What finance options are available online?

 

PCP (Personal Contract Purchase) is currently the only available finance option on this website.

Other finance options are available but currently only through our network of Citroën retailers.

 

 

What is PCP finance?

 

PCP means Personal Contract Purchase and is a way of financing a vehicle purchase.

With Personal Contract Purchase (PCP), you can purchase your vehicle with a deposit, monthly payments and, if you wish to own the vehicle at the end, a balloon payment (also know as the Guaranteed Future Value). Since you won’t have to pay for part of the car until the end of the contract, this gives you additional flexibility.

 

 

I currently own a car. Can I use it as a part exchange?

 

If you currently own a car you may want to part exchange this for a new vehicle.

On this website , we are able to give you an estimated valuation for your current car for guidance purposes only. 

However, our network of Citroën retailers will be able to assist you further with your current car and, after inspection, give you a firm valuation for your current car.

 

 

If I order online, how long it will take for me to get my new car?

 

During your online journey, we will show you an indicative lead time to build one. However, we do have stock of certain vehicles and may be able to offer you an earlier handover if that is convenient.

If you need a very quick delivery, please contact us and we can explain what vehicles are currently available. Or you can always contact our network of Citroën retailers.

 

What happens if I want to make a change to my online order?

 

If you want to make any changes to your order, please contact our Online Sales Support Team who are available 8am-8pm Monday/Friday and 10am-4pm Saturday/Sunday/English Bank Holidays on 0800 042 2255 or citroenonlinesales@citroen.com or through Live Chat.

Or contact your selected retailer directly.

 

How do I find my local Citroën Retailer?

 

You can find the contact details of your nearest Citroën Retailer on the Online Store Locator as you progress through your online order.

Or, you can find them directly by clicking here.  

 

Who is supplying my new vehicle?

 

Please see the Citroën store Terms and Conditions here at the bottom of the page that will explain the roles of the different partners in the order online process. But your order will be placed with your prefered Citroën retailer.

 

 

How to use a promo code?

 

To use a promo code, on CItroën Store, simply pick the model and trim that you're interested in, personalise it the way you like and then go to the Order Summary page by clicking Continue. On the Order Summary page, you'll see a box labelled ADD A PROMO CODE. Simply add the code you've been given into this box and then click on the Apply button to receive the discount.

Note - only one valid Promo Code can be applied to an Order.

  A FULL SET OF CAR SERVICES

Extend your peace of mind with our wide range of services.

Preventive maintenance

Make it easier for you to manage the maintenance of all the vehicles in your fleet, by consulting all the consolidated data on the dedicated Free2Move website.

Citroën drive

With this service you can schedule your trips based on your needs. It can give you traffic updates in real time, let you know if there are any speed cameras on your route, give you info on fuel prices and charging station locations… and guide you to available parking spaces at your destination.

Citroën Advisor 

Discover our interactive online review site, which makes it easy for customers to leave a review of their new vehicle, their dealer and their sales consultant.

Citroën Assist

An emergency call and assistance service, this technology enables the appropriate help to be dispatched when needed.