CITROËN C4 ПОНУДА

КОМФОРОТ НЕКА ТЕ ДВИЖИ
CITROËN C4 ОД 19.990 €*

Секогаш повеќе комфор и стил со C4. Префинета силуета, флуидни линии, комфорна внатрешност и врвна технологија. Елеганцијата оди рака под рака со задовоството од комфорното возење.
Избери C4 за тебе.
Искористи ја екстра понудата и намалените цени за сите верзии на Citroën C4.
Испорака веднаш!

CITROËN C4 LivePack PureTech 100 S&S BVM6, од 19.990 €, со вклучен попуст од 2.000 €*!
Опремен со:
ESP + ASR + ABS + REF +AFU + автоматска активација на трепкачи при нагло сопирање – системи за активна безбедност
Hill assist помош при тргнување на нагорнина
Темпомат и ограничувач на брзина
Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор на горниот дел на ветробранското стакло), систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина, систем за предупредување од опасност од судир)
6 воздушни перничиња
LED дневни светла
Халогени фарови
Задни светла со 3D ефект
16″ челични бандажи со ODIN капаци 215/65R16
Мат црн долен дел од заден браник
Сјајно црни кваки и куќишта на надворешните ретровизори
Airbump® заштита на врати и штитници на крилата
Прилагодување на возачкото седиште во 6 правци
Осветлување кај првиот и вториот ред седишта
Осветлување во багажникот
Делива задна клупа 2/3 + 1/3
Централно заклучување со далечинска команда
Електрични надворешни ретровизори со грејачи
Клима уред
Citroën Connect радио со 10″ екран, Bluetooth, 4 звучници, DAB, Mirror screen, USB C, 12V приклучок
… и многу повеќе

Екстра понуда, испорака веднаш!
Избери C4 за тебе.
Контактирај нѐ веднаш во најблиското продажно место или online и откриј ја понудата за сите модели на Citroën C4.

*Цената е за моделот Citroën C4 Live Pack PureTech 100 S&S BVM6 и во денарска противвредност изнесува 1.235.382 денари, со вклучен промотивен попуст. Потрошувачка 5,6-5,4 l/100km; емисија на CO2 133 g/km. Прикажаниот изглед на автомобилот и опремата се само за илустрација, не се однесуваат на дадената понуда и не е обврзувачки – за точниот изглед и понуда контактирајте го најблискиот продажен центар на Citroën Македонија.