November 7, 2019

C5 AIRCROSS SUV HYBRID

SUV ОД Ë-COMFORT КЛАСА

Citroën ја започна својата електрична офанзива откривајќи го својот технолошки напредок, C5 Aircross SUV Hybrid, Silent Urban возило од ë-Comfort класа.

Покрај досега понудениот извонреден комфор, со потпирање на Прогресивни хидраулични перничиња®, седишта Advanced Comfort како и 20 уреди за помош во возењето, C5 Aircross SUV влегува во уште една нова фаза од програмата Citroën Advanced Comfort® со понудата за plug-in хибриден систем.
.БЕСКОМПРОМИСЕН: инспириран од клиентите кои уживаат во возењето, со нула емисија на CO2 на дневна основа во 100% електричен режим (опсег од 50 km) и неограничен опсег за долги патувања благодарение на бензиски мотор.
.ТИВОК: спокојно и мирно возење во електричен режим во ова Silent Urban Vehicle (тивко урбано возило), во пригушена атмосфера без шумови, потреси и вибрации.
.ПРЕФИНЕТО .ВОЗНО ИСКУСТВО: електрифицирани перформанси благодарение на комбинацијата од PureTech 180 КС бензински мотор, 80 kW електричен мотор и автоматскиот осумстепен менувач ЕАТ8, испорачувајќи 225 коњски сили акумулирана моќ и вртежен момент од 320 Nm.
.ИНТУИТИВЕН: целосно еколошки систем, интиутивен и едноставен за користење, вклучувајќи и автоматското управување на режимите за возење, лесно се напојува и има посебен портал за паметни услуги.

Reveal-SUV-C5-AC-H_NewsACCESS-2

Со својата исклучителна модуларност, C5 Aircross SUV Hybrid е најмодуларното возило од овој сегмент: 3 сосема независни седишта назад, кои одделно се лизгаат и преклопуваат, како и Best in Class зафатнина на багажен простор . Овозможувајќи опсег од 50 km во електричен режим, CO2 емисија од 39 g/km* и потрошувачка од 1.7 l/100 km* во WLTP циклус, C5 Aircross SUV Hybrid претставува нова фаза во стратегијата за промена на енергијата на Citroën, нудејќи plug-in хибриден мотор во комбинација со технологија и конкурентни трошоци за користење. Погледенете го видеото за SUV C5 Aircross Hybrid:

*Проценети податоци, обезбедени само за информативни цели и се предмет на одобрување (WLTP тест циклус). Дефинитивните податоци ќе бидат комуницирани пред крајот на декември 2019