Кон содржината
Citroën Македонија

C- ELYSÉE LIMITED DIESEL

за  17.990 € 

или од 98 €/месечно 

Испорака веднаш 

CITROËN C4

Твојата зона на комфорот

Од

19.990 €

Екстра понуда

Испорака веднаш

CITROËN C4X

Зафатнина на багажникот 510 L

Од

21.990 €

Екстра понуда

Испорака веднаш

Новиот Citroën ë-C3

Заборавете сè што знаевте за електричните автомобили. Целосно новиот Citroën ë-C3.

Целосно електричен.

Новиот ë-C3 одново ја открива електричната мобилност: компактен, произведен во Европа, достапен за секого и над сè, без компромис во смисла на дизајн, комфор или опрема! 

 

Нова гама комерцијални возила

Обновена гама

Откријте ја одново најшироката гама комерцијални возила на пазарот, специјално дизајнирана за професионалци и прилагодена на сите потреби.

Citroën Oli [all-ë]

#enough

Радикалниот, одговорен и оптимистички пристап иницира идни смели намери за марката

Нов идентитет на марката Citroën

Најава за возбудлива, енергична и модерна ера што доаѓа

ИЗБЕРЕТЕ CITROËN СОЗДАДЕН ЗА ВАС

Citroën според вашиот стил на живот

Вашите потреби за мобилност се менуваат и зелената мобилност станува сѐ поважна за вас, така Citroën мора да се активира! Столетната марка сега нуди избор на енергија со, во зависност од моделот, 100% електричен или хибриден мотор на полнење, инспириран од ВАС, според начинот како го живеете своето секојдневие.
Можеби сте жител на градот, што бара мал стилски автомобил кој најмногу ќе одговара за во град.
Во градот или надвор од него, сами или со семејството, уживајте во сета разновидност и комфор на семејните лимузини во гамата на Citroën. 
Откријте ја SUV офанзивата на Citroën со стилските и смели C3 Aircross и C5 Aircross. C5 Aircross SUV е достапен и како Plug In Hybrid.
Доколку за вашиот бизнис или службени патувања ви е потребен автомобил, изберете од гамата Bussines возила од Citroën.
Citroën нуди широк асортиман комерцијални возила. Изберете меѓу бројните силуети и димензии, моделот кој најдобро ќе ве придружува во вашата секојдневна професионална активност.

Нови возила Citroën на лагер

Ако барате нов Citroën и немате време да чекате, избор!

Погледнете го изборот нови Citroën возила достапни за испорака веднаш, од нашиот лагер.

Ценовник за вашиот Citroën
Преземете ценовник за Citroën возило по ваш избор 
КОН ЦЕНОВНИЦИ
НОВИ ВОЗИЛА НА ЛАГЕР
Изберете го вашиот нов Citroën од возилата на залиха. 
КОН CARSTORE
АКТУЕЛНИ ПОНУДИ И ПРОМОЦИИ
Искористете ги тековните понуди и промоции и заштедете 
КОН ПОНУДИТЕ

ВЕЌЕ СТЕ СОПСТВЕНИК НА CITROËN

Ако сакате вашиот Citroën беспрекорно да функционира долго време, ќе треба да го одржувате редовно и со внимание. Ние ви нудиме широк спектар на опции на услуги.
ЗАКАЖЕТЕ СЕРВИС
Закажете термин за сервис во Citroën сервисен центар по ваш избор 
ЗАКАЖЕТЕ СЕРВИС
ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ЗА СЕРВИСИРАЊЕ
Побарајте понуда за сервисирање и одржување или резервни делови или дополнителна опрема за вашиот Citroën 
ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ЗА СЕРВИС
ПРОНАЈДЕТЕ CITROËN СЕРВИСЕН ЦЕНТАР
Доверете го одржувањето и поправката на вашето возило на експертите во Citroën сервисните центри. 
ПРОНАЈДЕТЕ СЕРВИСЕН ЦЕНТАР

CITROËN ВОЗИЛА СОЗДАДЕНИ ЗА ВАШИОТ БИЗНИС

За максимално да одговориме на вашите специфични професионални потреби, навики и очекувања од возилата во однос на обемот на товарот, димензиите и носивоста, истовремено одржувајќи ја удобноста на корисникот, Citroën ви нуди широк спектар на комерцијални возила.