ОПРЕМА 

 • CHIC

  Цена од 21490€
  Мотори: VTi120 BVM5, e-HDi115 BVM6, e-HDi115 BMP6
  – ABS + EBD+ BAS системи за сопирање,
  – Акустично ветробранско стакло,
  – Воздушни перничиња за возач и совозач,
  – Странични воздушни перничиња,
  – Воздушни завеси напред/назад,
  – Дополнително затемнети задни стакла,
  – Далечинско централно заклучување,
  – ESP + ASR интелигентен систем против пролизгување со Hill Assist помош за нагорнина,
  – Електрично прилагодување и греење на надворешните ретровизори,
  – Имплусни трепкачи,
  – Хромирана предна маска и рамка на страничните стакла,
  – Автоматски двозонски клима уред,
  – Тркала од лесна легура 16″” DARWIN со 16″” челично резервно тркало,
  – Пакет за пушачи,
  – Индикатор за промена на степен на брзина

  со рачен менувач,

  – Предни ел.регулатори за стакла со секвенцијално

  подигање и спуштање и заштита од приклештување,
  -Задни фиксни Coupe стакла,

  – Патен компјутер и прилагодување на бојата на инструментна табла,
  – Радио CD MP3 Surround sound со 6 звучника со команди на управувач и AUX приклучок,
  – USB Box + BlueTooth® bituner,
  – Рачна кочница обложена со кожа,
  – Возачко седиште со висинско прилагодување,
  – Потпирач за раце напред ‐ лизгачки,
  – Светла за магла напред со странично осветлување,
  – Светлосен потпис ‐ LED позиција напред/назад,
  – Регулатор/лимитатор на брзина со меморија,
  – Внатрешност штоф LACINA Mistral,
  – Управувач обложен со кожа и хром декорација со висинско и длабинско прилагодување,
  – Надворешни ретровизори во боја на каросерија

 • SO CHIC

  Цена од 22990€
  Мотори: VTi120 BVM5, THP155 BVA6, e-HDi115 BVM6, e-HDi115 BMP6,
  ја содржи опремата CHIC и дополнително:
  – 4 полифони звуци за трепкачи и предупредување,
  – Автоматско вклучување на светла,
  – Фабрички патосници напред/назад,
  – Автоматска електрична паркинг кочница,
  – Електрично преклопливи надворешни ретровизори,
  – Хромирана лајсна на задниот браник,
  – LED кровно дискретно светло во ентериер,
  – Тркала од лесна легура 17″” CANBERRA со мало резервно тркало,
  – Ножни команди обложени со алуминиум,
  – Паркинг сензори назад,
  – Прагови на вратите од алуминиум,

  – Предни профилирани седишта со функција на масажа на грбот (лумбално),
  – Предни автоматски бришачи,
  – Пренослива светилка со приклучок од 12V во багажникот,
  – Совозачко седиште со висинско прилагодување,
  – Потпирач за раце со отвор за долги предмети на задна клупа,
  – Внатрешен електрохромен ретровизор со самозатемнување,
  – Внатрешност штоф SAO Mistral/кожа CLAUDIAMistral или HABANA,
  – Управувач обложен со кожа Club,
  – Висинско прилагодување на предниот потпирач за раце

 • SPORT CHIC

  Цена од 29490€
  Мотори: THP200 BVM6, HDi160 BVA6
  Ја содржи опремата SO CHIC и дополнително:
  -Украсни странични лајсни на вратите со хромирана декорација,
  -Тркала од лесна легура 18″” BRISBANE со кит и компресор за заптивање на пневматици,

  – Паркинг сензори напред/назад со мерење на слободен простор при паралелно паркирање ,
  – Уред за надзор на мртов агол ‐ за помош при промена на патна лента,
  – Поставување на внатрешност со кожа CLAUDIAMistral/HABANA мазна кожа,
  – Приклучок од 230V.

 

ПРЕДНОСТИ 

 • COUPÉ СО 5 ВРАТИ

  Ново Купе со 5 врати спој на динамично и мултифункционалност за несекојдневни сензации во возењето.

  silhouette-citroen-ds4

 • ЕЛАГАНЦИЈА

  Елаганција и исклучително богата презентација благодарение на благородни материјали  (Кожа, Кожа Club со седишта напред во облик на ременче од часовник )

  raffinement-citroen-ds4

 • ПАНОРАМСКО СТАКЛО

  Панорамско ветробранско стакло за поголема перспектива

  parebrise-citroen-ds4

 • ПЕРСОНАЛИЗАЦИЈА

  Пероснализација на внатрешниот амбиент (инструмент табла, звук, проток на воздух на клима уредот)

  ambiance-citroen-ds4

 • УЖИВАЊЕ

  Технологија во служба на удобноста : седишта напред со функција масирање и со ломбардно подесување, систем на навигација  eMyWay, двозонска клима со подесување на протокот на воздух, Приклучок 230V

  bien_etre-citroen-ds4

 • СВЕТЛОСЕН ПОТПИС

  Постојан светлосен потпис напред и назад

  signature_lumineuse-citroen-ds4

 • АУДИО СИСТЕМ

  Аудио систем со распоредување на звукот

  systeme_audio-citroen-ds4

 • СИГУРНОСТ

  Високо ниво на сигурност: , AFIL, ESP, Интелигентна контрола на пренос,  Помош при тргнување на нагорнина,  6 airbags, 5* EuroNCap, ограничувач/регулатор на брзината

  securite-citroen-ds4

 • КОНТРОЛА НА МРТОВ АГОЛ

  Систем за контрола на мртов агол кој сигнализира присуство на возило во мртвиот агол со слика на ретровизорите

  angle_mort-citroen-ds4

 • E-HDI

  Технологија micro-hybrid e-HDi :110g CO2/km

  e-HDi-citroen-ds4

 

ПЕРФОРМАНСИ 

 • ОДНЕСУВАЊЕ НА ПАТОТ

  Однесувањето на патот на DS 4 остава верен впечаток на подвижност и стабилност. Типот на потпирањето дава предност на динамично однесување за да имате впечаток дека тркалата ви се на дофат на рака. Вистинска покана за авантура, за подвизи!

  DS 4 ви дава впечаток дека сте прилепени на патот со изразено чувство за сигирност во сите сиутации . Поседува докажано поврзување со подлогата специјално подесено на “”à part”” ( специјално) возило

  comportement-citroen-ds4

 • СИГУРНОСНА ОПРЕМА

  Моќно однесување на патот според имиџот на неговиот стил, DS 4 ветува оригинално допирање на патот и чувство на сигурност во сите ситуации. Во сериска опрема поседува систем за контрола на сопирањето електронски распределувач на сопирањето и помош при нагло сопирање и за одржување на траекторијата (ABS и ESP), предонсти на возилото за оптимална контрола во најделикатни ислови на возење

  Исто така во сериска опрема е и системот Интелигентна контрола на пролизгување. Светска еклузивност која ги гарантира вашите патувања на лизгав терен и го олеснува движењето на снежна подлога, голомразица или пак на влажен коловоз.

  securite-citroen-ds4

 • МОТОРИ

  Покрај моторот micro-hybride e-HDi 115 FAP со систем за Stop&Start од најновата генерација, DS 4 нуди и HDi 160, и три бензински мотори VTi 120, THP 155 и THP 200. Сите гарантираат намалена потрошувачка и емисија на  CO2.

  motorisations-citroen-ds4

 

БОИ 

 • DS 4 - Polar White
 • DS 4 - Polar White

Polar White

 • Polar White

  Polar White
 • White Pearlescent

  White Pearlescent
 • Bourrasque Blue

  Bourrasque Blue
 • Arctic Steel

  Arctic Steel
 • Fluid Grey

  Fluid Grey
 • Shark Grey

  Shark Grey
 • Hickory Brown

  Hickory Brown
 • Perla Nera Black

  Perla Nera Black
 • Babylon Red

  Babylon Red
 

ДЕТАЛИ 

 • СТИЛ

  Оригинален изглед

  Лежерно подигнато возило, со затскриени врати, затегнати линии, скулптурен изглед! Со неговата оригинална архитектура, DS 4 ги поседува сите аргументи за да ве освои.

  Од секој агол забалежувате нов детал, чувствувате нови сензации. Надополнувањето на конвексни со конкавни елементи му оддава на DS 4 посебна карактерна линија.

  Задниот дел е повисок и импозантен, открива силна структура која е во контраст со неговиот издолжен и спортски изглед напред. Старнична стаклена површина идеално се претопува во затегнатите линии на целината. DS 4 не безделничи на патот, тој пронаоѓа нови хоризонти.

  ГАМА DS

  Премиум гама DS

  Уште на прв поглед, DS 4 го афирмира своето место во премиум гамата DS, неодамна лансирана со DS 3. овој назин има значење, затоа што гарантира елеганција и препознатливост. Ја претставува креативноста на Citroën и технолошкиот пристап кон автомобилот.

  Од секој агол, стилот на DS 4 го почитува ветувањето за ексклузивност на линијата DS. Имиџот на оригиналниот светлосен потпис го прават ова возило препознатливо и поинакво од останатите. DS 4, е целина каде секој детал е особено важен.

  ЕНТЕРИЕР

  Дизајн на ентериерот

  Архитектурата на ентериерот на DS 4 се стреми кон совршенство. Елеганцијата на секој детал и кавлитетот на одбраните материјали ве носат во свет на префинетоста.

  На прв поглед, знаете дека ќе се чувствувате одлично. Го допирате хромот на менувачот или пак кожата на седиштата, чија изработка ве потсетува на ременче од часовник, не можете да одолеете на желбата да го зграпчите воланот и да отпатувате.

 • ВИДЛИВОСТ

  Видливост и осветлување

  DS 4 ви нуди ново искуство во возењето со возачкото место направено по мерка. Внатрешноста е доминира од панорамското ветробранско стакло кое ја оптмимизира видливоста за поголема сигурност . Искуството на сетилата е воодушевувачко!

  Ветробранското стакло на DS 4 буквално ја нурнува внатрешноста  во една светлина која ја сублимира секоја боја, секој материјал од внатрешноста. И за опуштен амбиент, имате на располагање индивидуална ролетна која ќе послужи и како штитник за сонце.

  АКУСТИКА

  Комфор на акустика

  Прв услов за комфор е акустична обработка. Домен каде DS 4 се наметнува како репер : ветробранско стакло со амортизирачка фолија, изолација на делот на моторот, непропустливи бариери на каросеријата, на вратите …

  Изолација и апсорбција на звуците од моторот, од аеродинамичноста и од возењето се реализирани во нивниот извор за да гарантираат бессшумен амбиент.

 • КОМПАКТНОСТ

  Компактност и просторност

  Со должина од 4,27 m, ширина од 1,81 m и висина од 1,53 m, DS 4 е несомнено компактно возило. Го одржа своето ветување кое може да се прифати и како предизвик : внесување на мултифункционалнсот и просторност во неговата динамична и екслузивна линија. Три вистински седишта лесно пристапни зад затскриените врати, со простран багажен простор …

  DS 4, е навистина возило со “”екстра моќности”” со капацитет да ги задоволи сите очекувања, и да понуди секогаш поголема динамичност. DS 4 отвора нов пат кон примената и уживањето во автомобилот.

  ПРИСТАП ДО СЕДИШТАТА НАЗАД

  За полесен пристап до седиштата назад кај DS 4 поседува затскриени врати идеално вградени во стилот. Истите се забележуваат единствено со отварање на рачката вгардена во рамката од вратата.

  Со ваквиот оптмизиран пристап, вратите се помали, полесни и полесно управливи. На овој начин DS 4 ги сврзува креативноста, динамичноста со мултифункционалноста.

  БАГАЖЕН ПРОСТОР

  Багажен простор

  Ентериерот на DS 4 до најситни детали ги задоволува потребите во смисла на мултифункционалнсот. На тој начин багажниот простор, со зафатнина над 370 литри, достоен за традиционална лимузина. DS 4 нуди и бројни прегради и фиоки : голема фиока спроти совозачот, прегради во вратите и голема фиока под совозачкот седиште напред.

  Централната конзола располага со разладен и осветлен простор каде може да се чуваат до 4 мали шишиња од 50cl како и прклучоците за   Jack, и USB како и приклучок 12V. Другот приклучок од 230V се наоѓа под потпирачот напред.

 • E-HDI

  Micro-hybrid e-HDi

  DS 4 не прави никаков компромис иту со дизајнот ниту со технологијата. За да ви понуди оригинално и неповторливо искуство во взоењето, тој нуди технологија micro-hybride e-HDi со систем Stop and Start од втора генерација (со реверзибилен алтернатор и систем  e-booster за моментално стартување на моторот за 0,4s).

  Моторот e-HDi нуди исклучително уживање надоврзано на почитувањето на животната средина. Технологијата micro-hybride e-HDi ја трансформира кинетичката енергија при намалување на брзината во електрична енергија со намалување на потрошувачката и на емисијата на CO2 (до 15% во град).

  УЖИВАЊЕ

  Секојдневно уживање

  Зад управувачот на DS 4, патувањето е несомнено во прва класа со функција масирање на седиштата напред и електрично лумбарно подесување, аудио систем со софтвер за обработка и распоредување на звукот.

  Имате на располагање 4 различни полифонични звуци за предупредување и потстетување, 3 нивоа на интензитет на проток на воздух од клима уредот и бои на инструмент таблата од нијанси на бела до сина.

  ОПУШТЕНОСТ

  Поголема релаксираност

  Уживањето не може да биде комплетно без целосна релаксираност во возењето, Citroën има вградено бројни иновации кои го носат потписот Technologie во DS 4. За зголемување на видливоста на свијок DS 4 располага со магленки напред со статичко осветлување кои гарантираат дополнителен светлосен сноп при завртување. Друга иновација на Citroën : системот за контрола на мртов агол. На ист принцип како радарите за движење наназад, оваа опрема покажува, со симбол во ретровизорите, пристуство на возило во мртвиот агол.