Нов Grand C4 Picasso Запознајте го Новиот Grand C4 Picasso, модерен моноволумен со 7 седишта, просторен и иновативен

ОПРЕМА

LIVE

CITROËN GRAND C4 PICASSO LIVE:
Цена од 19.690 € со ДДВ
Достапни мотори:
PureTech 130 S&S BVM6, BlueHDi 100 S&S BVM, BlueHDi 120 S&S BVM6, BlueHDi 120 S&S EAT6

– ABS + REF + AFU + ESP – системи за безбедно сопирање,
– Coffee Break Alert,
– Помош при тргнување на нагорнина,
– Воздушни перничиња за возач и совозач,
– Странични воздушни перничиња и завеси,
– Електрична автоматска паркирна сопирачка,
– Автоматски клима уред со двозонска регулација,
– Двозонска вентилација во вториот ред седишта,
– LED дневни светла,
– Резервно тркало,
– 7″ екран на допир, радио RSD MP3, Bluetooth, USB, AUX,
– Кожен волан,
– Интегрирани преклопливи авио-масички поставени на грбот на предните седишта,
– Приклучок 12V на централната конзола и во багажникот,
– Предни светла за магла,

– Конзола со простор за складирање помеѓу предните седишта,
– Детектор за низок притисок во пневматиците,
– Автоматско вклучување на дневните светла,
– Возачко и совозачко седиште прилагодливо по висина, должина и наслон,
– Потпирач за раце за возач и совозач,
– Темпомат со ограничувач на брзина,
– Електрично прилагодливи грејни надворешни ретровизори,
– Три индивидуални седишта во вториот ред,
– Раткапни 16″,
– Поставување на седиштата во ткаенина Milazzo,
– Автоматски вклучување на бришачите на ветробранското стакло,
– Акустично ветробранско стакло,
– Електрично секвенцијално прилагодување на предните и задните стакла,
– Индикатор на промената на степенот на брзината,
– Електричен серво управувач,
– Управувач прилагодлив по висина и длабина

ПРЕДНОСТИ

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО НОВИОТ GRAND C4 PICASSO ПРЕКУ ВИДЕО

Дизајниран со примена на најдобрите знаења и креативноста на CITROËN, Новиот Grand C4 Picasso е модерен и иновативен моноволумен со 7 седишта кој е одраз на новото време. Интелигентни технологии за помош во возењето, сензации во возењето, филозофија на глобален комфор (програмата CITROËN ADVANCED COMFORT®) и ефикасност: запознајте ги сите новитети преку видеа!

ПЕРФОРМАНСИ

DIESEL BlueHDi: BEST IN CLASS!
Благодарение на моторите Diesel BlueHDi, Новиот CITROËN C4 Picasso се истакнува како економичен моноволумен во делот на потрошувачката и на емисијата на CO2. Доказ дека Новиот Citroën C4 Picasso е «Best in Class» (најдобар во категоријата) во сегментот се податоците за емисијата на CO2 од 98 g/km и комбинирана потрошувачка од 3,8 l/100 km со моторот BlueHDi 120 S&S BVM6 .

ESSENCE PureTech
За 2016, понудата се комплетира со новиот мотор PureTech 130 S&S EAT6. Новиот Citroën C4 Picasso ги поврзува одличниот бензински мотор PureTech130 S&S со ефикасниот автоматски менувач EAT6 за да понуди релаксирано патување.

920x520_6

ДЕТАЛИ