НОВ CITROËN C3 Запознајте го новиот Citroën C3

ОПРЕМА

LIVE

CITROËN C3 LIVE:
Цена од 10890 € со ДДВ

Промотивен попуст 1000€

Мотори:
PureTech 82, BlueHDi 75 S&S

 

– ABS + REF + AFU + ESP системи за безбедно сопирање,
– Помош при тргнување на нагорнина,
– Воздушни перничиња за возач и совозач,
– Странични воздушни перничиња и завеси,
– Isofix прицврстување на детско седиште,
– Централно заклучување со далечинско,
– Приклучок 12V,
– Светло во багажниот простор,
– Серво управувач,
– Куќишта на ретровизорите во црна мат боја,
– Сензор за издишани пневматици,
– Индикатор за температура на моторот,
– Делива клупа назад 2/3 со 1/3,
– Висинско прилагодување на возачко седиште,
– Резервно тркало 15″,
– Темпомат со ограничувач на брзина,
– Часовник и индикатор на надворешната температура,

– Пакет сигурност: (AFIL систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина),
– Патен компјутер,
– Тонирани стакла,
– Индикатор за непоставен сигурносен ремен,
– Пневматици 185/65 R15T,
– Висинско и длабинско подесување на воланот,
– Раткапни 15 CLIC,
– Поставување на седиштата Myca Grey,
– Рачки на вратите во мат црна боја,
– Електрика на предни стакла,
– Бришач на задно стакло,
– Автоматско заклучување на вратите и багажникот при стартување на возилото (автоматско исклучување во случај на несреќа),
– Припрема за радио (антена + кабли за 2 звучника),
– Пиротехнички ремени со ограничување на силата,
– Прегради во предните и задните врати,
– Задни светла со 3D ефект

ПРЕДНОСТИ

Нов модерен бран во светот на градски возила! Во согласност со новото време, новиот Citroën C3 се истакнува со прочистен и оптимистички дизајн, потенциран со графички обоени елементи од примерот на Airbump®. Неговата изразена и оригинална морфологија го прави посебен и препознатлив автомобил.

ПЕРФОРМАНСИ

Новиот C3 нуди комплетна гама на бензински мотори PureTech и дизел мотори BlueHDi кои гарантираат вистинско уживање во возењето со високи перформанси но крајно еколошки.

Со технологијата BlueHDi која се состои од издувен систем кој е спој на филтер за честички со технологијата SCR и која ги исполнува стандардите Euro 6, Citroën дава ефикасен и долготраен одговор на издувните гасови. Најнова технологија, достапна за широката јавност и за секојдневна примена не наштетувајќи му воопшто на уживањето!

920x520_6

ДЕТАЛИ