Нов CITROËN C-ELYSÉE Запознајте го новиот CITROËN C-ELYSÉE

ОПРЕМА

LIVE

CITROËN C-ELYSÈE LIVE:
Цена од 10.990 € со ДДВ
Достапни мотори:
PureTech 82 BVM, BlueHDi 100 BVM

– ABS+REF+AFU системи за безбедно сопирање,
– ESP системи за безбедно управување,
– Воздушни перничиња за возач и совозач,
– Странични воздушни перничиња,
– Електричен “серво” управувач,
– Џебови на задниот дел од предните седишта,
– Фиксна задна клупа,
– Импулсни трепкачи,
– Централно заклучување со далечинско,
– Аналоген брзиномер и бројач на вртежи,
– Isofix точки за фиксирање на детско седиште,
– Предни електрични регулатори за стакла,
– Предни потпирачи за глава прилагодливи по висина,
– Припрема за радио,
– Патен компјутер,
– Темпомат со ограничувач на брзина,
– Сигурносни ремени напред и назад со три точки на прицврстување,
– Браници во боја на каросерија,
– Возачко седиште со висинско прилагодување
– Челични тркала 15″ (за BlueHDi резервно тркало со смалени димензии),
– Украсни капаци на тркалата Whaletail,
– Внатрешно поставување штоф CubisA Mistal,
– Резервно тркало во полна димензија (15″),
– Приклучок од 12V напред,
– Управувач прилагодлив по висина,
– Надворешните рачки за отворање и куќушта на ретровизори необоени,
– Предна фиока пред совозачот,
– Тонирани стакла.
– Задни светла со 3D ефект

ПРЕДНОСТИ

CITROËN C-ELYSÉE е модерен и просторен седан, со афирмирани елеганција и издржливост. Верен на филозофијата на CITROËN постојано да нуди интуитивна технологија за да гарантира уживање и задоволство. Запознајте го новиот CITROËN C-ELYSÉE низ видеа!

ПЕРФОРМАНСИ

Новиот CITROËN C-ELYSÉE располага со мотори од најнова генерација кои се истакнуваат со своите перформанси и прецизност. Во гамата бензински мотори се вбројуваат: моторот  PureTech 82 (со мануелен менувач) и VTi 115 (со мануелен менувач или со најновиот шестостепен автоматски менувач EAT6). Diesel понудата кај новиот CITROËN C-ELYSÉE се состои од два мотори HDi 92 и моторот BlueHDi 100.

ДЕТАЛИ