Нов CITROËN C1 Новиот CITROËN C1 дава оптимистички одговор на потребите на урбана мобилност. На располагање со 5 врати и во верзија со подвижен покрив, Airscape.

ОПРЕМА

Feel

Цена од 10.490 € со ддв
Мотори: PureTech 68 BVM Euro 6, PureTech 68 ETG Euro 6
Опрема:

– ABS + REF + AFU системи за безбедно сопирање,
– ESP системи за безбедно управување,
– Воздушни перничиња за возач и совозач со можност за деактивирање на совозачкото,
– Странични воздушни перничиња за возач и совозач,
– Воздушни завеси
– LED дневни светла
– Isofix
– Дневни LED светла,
– Мануелен клима уред,
– Електрика на предни прозори,
– Централно заклучување со далечинско
– Браници во боја на каросерија,
– Радио MP3 со 2звучници,
– USB порт,

– Серво управувач,
– Тркала од 14″ 155/65 R14 со украсни капаци STAR ,
– Управувач прилагодлив по висина,
– Предупредувачки сигнал за сигурносен појас,
– Систем за контрола на притисокот на пневматиците
– Преден и заден браник во боја на каросерија
– Преклоплива задна клупа со наслони за глава
– Надворешни ретровизори во боја на каросерија
– Надворешни рачки на вратите во боја на каросерија
– Возачко седиште со висинска регулација
– Резервно тркало

ПРЕДНОСТИ

Оптимистички дизајн

ОПТИМИСТИЧКИ ДИЗАЈН се карактеризира со забавен « изглед »

ПРОНИКЛИВ ПОГЛЕД преку неговите светла

ЕНЕРГИЧЕН ИЗГЛЕД со визуелен континуитет од ветробранско стакло до страничните стакла

designoptimiste

ПЕРФОРМАНСИ

Комфор и држење на патот

Задоволство и релаксираност, на било каква подлога. Новиот CITROËN C1 нуди комфор во потпирањето на највисоко ниво гарантирајќи му динамично држење на патот и сигурност во сите ситуации.

NewC1_Tenuederoute

ДЕТАЛИ