ОПРЕМА

Live

Цена од 13.490€

Мотор: PureTech 82 BVM, BlueHDi 100 BVM

– ABS/REF/AFU/ESP/ASR системи за активна безбедност,
– 6 воздушни перници,
– 7″ екран чувствителен на допир,
– Аудио уред MP3 со 4 звучника контролиран преку 7″ екран и команди на волан,
– Црн Airbump®,
– Централно далечинско заклучување,
– Дигитална инструмент табла,
– LED технологија на дневни светла,
– Електрично прилагодување на надворешните ретровизори,
– Импулсен покажувач на правец,
– Isofix систем за фиксирање на детско седиште,
– Индиректен систем за надзор на притисок во пневматици,
– Индикатор за оптимална промена на степен на брзина (само кај рачен менувач),

– Hill Start Assist помош за тргнување по нагорнина (не кај PureTech 82),
– Предни бришачи со технологија “Magic Wash”,
– Предни електрични регулатори на стакла, – Преклоплива задна клупа,
– Прогресивен серво управувач прилагодлив по висина,
– Патен компјутер на 7″ екран чувствителен на допир,
– Регулатор/лимитатор на брзина со програмирање,
– Сет за санирање на дупнат пневматик,
– Сигурносна брава за деца на задни врати,
– Висинско прилагодување на возачко седиште,
– Задни прозори на преклоп,
– Украсни капаци за тркала 16’ Corner (15″кај BlueHDi100 BVM)
– Внатрешност во штоф Mica, сива боја,
– Предупредување за незакопчан ремен напред,
– USB + AUX медија приклучок + 12V приклучок во преградата за ракавици,
– Надворешни рачки за отворање на вратите во мат црна боја,
– Надворешен декор во црна мат боја, (ретровизори/налепница на задниот носач на кров/преден носач на кров).

ПРЕДНОСТИ

Погледнете видеa

Во свет кој вртоглаво се развива, Citroёn се одлучи да

одговори на прашањата за автомобил на денешницата со

понуда на вистинска алтернатива на компактните лимузини.

Со својот уникатен дизајн, Citroёn C4 CACTUS ги поставува

основите на нов автомобил кој нуди повеќе дизајн, комфор

и корисна технологија… и сето тоа со разумен буџет!

ПЕРФОРМАНСИ

Мотори од најнова генерација

C4 Cactus малку троши

Мотори  од најнова генерација со мала работна зафатнина  се вградени во C4 CACTUS. Согласно еколошките стандарди  Euro6 (бензински мотор PureTech и дизел BlueHDi со Stop & Start), модерни и ефикасни мотори кои трошат многу малку :

• атмосферски мотор PureTech VTi 82, со три цилиндри и работна зафатнина од 1.2l
• мотор со натнапојување PureTech e-THP 110 со турбо со директно вбризгување и двоен VVT
• Мотор BlueHDi 100, нова генерација на DIESEL plus со рекордна емисија на CO² (од 82g/km) и контролирана потрошувачка (од 3.1l/100km)

C4Cactus_motorisation

ДЕТАЛИ

Додадете повеќе вредност на тоа што навистина вреди 

Светот се менува, очекувањата на потрошувачите се менуваат уште побрзо …А пак автомобилот? Како одговор на ова прашање , CITROËN направи избор со оригинална мисла: Додадете повеќе вредност на тоа што навистина вреди. Прифаќање на технолошки иновации посветени на дизајн, комфор, едноставна употреба и трошоци за користење.

CITROËN C4 CACTUS, е возилото кое дава целосен одговор на прашањата на денешницата… Нов свет, нови идеи!