Нов компактен SUV Citroën C3 Aircross SUV ОД НОВАТА ГЕНЕРАЦИЈА

ОПРЕМА

LIVE

CITROËN C3 AIRCROSS LIVE:

 

Цена од 13.990 € со ДДВ

 

Достапни мотори: PureTech 82 BVM, BlueHDi 100 BVM

 

LIVE
– ESP + ASR (eлектронска програма за стабилност и анти-пролизгувачки систем),
– ABS + REF + AFU (системи за безбедно сопирање) + автоматско вклучување на предните светла при нагло сопирање,
– Помош при тргнување на нагорнина,
– Сензор за издишани пневматици,
– Воздушно перниче за возач и совозач,
– Странични воздушни перничиња за патниците во првиот ред,
– Странични воздушни завеси за патниците во првиот и вторио ред,
– Темпомат со ограничувач на брзина,
– Isofix на задните седишта,
– Пиротехнички ремени со ограничување на силата,
– Индикатор за непоставен сигурносен ремен,
– Автоматско заклучување на вратите и багажникот при стартување на возилото и (автоматско исклучување во случај на несреќа),
– Припрема за радио (антена + кабли за 2 звучника),
– Централно заклучување со далечинско,

– Електрика на предни стакла,
– Приклучок 12V,
– Висинско прилагодување на возачко седиште,
– Висинско и длабинско подесување на воланот,
– Наслон на задната клупа делив во однос 2/1-1/3,
– Капак на багажниот простор,
– Дводелен багажен простор,
– Електрично прилагодување на надворешните ретровизори,
– Сет за поправка на пневатици,
– 16″ челични тркала со раткапни AIRFLOW,
– Пакет сигурност: (AFIL систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина),
– Куќишта на ретровизорите во црна мат боја,
– Задни светла со 3D ефект,
– Патен компјутер,
– Електричен серво управувач,
– Индикатор за промена на степенот на пренос,
– Резервно тркало 16″ во стандардна големина,
– Поставување на седиштата Mica Grey,
– Рачки на вратите во боја на каросерија.

ПРЕДНОСТИ

Citroën C3 AIRCROSS се истакнува во светот на SUV со својот карактер полн со енергичност, оригиналност и свежина.

Неговиот стил е спој на издржливост и заштита, вископоставениот капак на моторот, хромираните шеврони поврзани со LED светлосен потпис.

Превземени од Concept C-Aircross, фискните странични стакла назад се изработени од поликарбонати со фолија во боја, чија цел е да се создаде графички контраст со рамките на стаклата назад.

Возачкото место на овој SUV од нова генерација се истакнува со висока поставеност – оригиналност во сегментот.

.

ДЕТАЛИ

ПЕРФОРМАНСИ

Технологија и покана на незаборавна авантура со богатата гама на прецизни и ефикасни мотори од најновата генерација. Овој SUV ги има на располагање бензинските мотори PureTech (82КС, 110КС и 130КС) и дизел мотори BlueHDi (100КС и 120КС).

Автоматскиот менувач EAT6 со систем Stop & Start е на располагање кај бензинскиот мотор PureTech 110, а пак механичкиот шестостепен менувач е понуден кај бензинскиот мотор PureTech 130 и дизелот BlueHDi 120.

920x520_C3_Aircross_Performances[1]