Нов Citroën C-Elysée

Нов Citroën C-Elysée

.

Уживајте во посторот кој го заслужувате со новиот Citroën C-Elysée:

со економични мотори со ниска потрошувачка, просторен багажник од 506 литри, овој елегантен седан ветува и богата опрема за поголемо задоволство во возењето:

  • LED ДНЕВНИ СВЕТЛА
  • КЛИМА-УРЕД
  • РАДИО CD MP3
  • CRUISE CONTROL/SPEED LIMITER
  • ABS+BAS+ESP
  • ПРЕДНИ СВЕТЛА ЗА МАГЛА

Закажете пробно возење во салоните на Citroën веднаш.